Bostancı Kadıköy/İSTANBUL
trende

Tez Yazdırma Ücretleri

Anasayfa » Tez Yazdırma Ücretleri

Tez Yazdırma Ücretleri

Tez yazdırmak istiyorum diyen öğrencilerin en çok merak ettiği konu tez yazdırma ücretleridir. Tez yazmak, problem, metodoloji, sonuç, tartışma düzenlemesi ile uzatılmış akademik, deneysel veya teorik rapordur. Genellikle bir yüksek öğrenim kurumundan lisans, yüksek lisans ve doktora derecesi alma şartlarının bir parçası olarak sunulur. Çoğu zaman, dünya standartlarında bir tez (tez olarak da bilinir) yazmak göz korkutucu bir iştir. Bu nedenle, çoğu öğrenci tez yazımı aşamasında çalışmalarını bırakmaktadır. Tez yazma sürecindeki zorlukları yaşamaya zamanı olmayanlar genellikle tez yazdırmak için uzman ve kalifiye tez yazarı veya tez yazım merkezi ile görüşmektedir.

Araştırma materyalini gözden geçirmek, uyumlu ve iyi yapılandırılmış araştırmalar yapmak ve sonuçları savunmak göz korkutucu bir iştir. Uygun rehberlik olmadan, çoğu öğrenci tez yazım sürecinde bırakır. Aslında, birçok öğrenci için bu, çalışmalarında tamamlanacak en uzun, en zorlu ve en önemli ödev olacaktır. Bununla birlikte, düşüncelerin aksine, tez yazma ilginç ve heyecan verici olmalıdır, çünkü insanlığın belirli sorunlarını yeni ve önemli keşiflerle çözmeyi içerir.

Fakat günümüz şartlarında tez yazma süreci maalesef çok fazla keyif verici olmamaktadır. Ekonomik şartlar, sosyal yaşam, eğitim sürecinin zorluğu gibi yaşamsal zorluklar tez yazma sürecine ayıracak zamanı kısıtlamakta ve verimini düşürebilmektedir.

Bundan dolayı birçok öğrenci ve doktora tezi veya yüksek lisans tezi ile akademik olarak eğitim hayatına devam etmek isteyenler genellikle tez yazdırma merkezleri, tez yazan uzmanlar gibi kişi ve firmalara bu süreci teslim etmektedir.

Ülkemizde tez yazdırma İstanbul gibi büyük illerde daha çok rağbet görmektedir. İstanbul’da tez yazdırma, üniversitelerin fazlalığından dolayı özellikle önemlidir.

Tezin tam olarak ne olduğunu anlamak

En basit haliyle, bir tez, standart araştırma sürecini yansıtan resmi bir araştırmadır. Ama standart araştırma süreci nedir diye soruyorsunuz? Araştırma süreci 4 temel adımı içerir:

  1. Çok özel, iyi ifade edilmiş bir soru sorun (araştırma konunuz)
  2. Diğer araştırmacıların bu konuda ne söylediklerini görün (zaten cevapladılarsa)
  3. Yeterince cevap vermedilerse, bilimsel olarak titiz bir şekilde kendi veri toplama ve analizinizi üstlenin
  4. Analiz bulgularınıza dayanarak orijinal sorularınızı yanıtlayın

Tez Yazımı Aşamaları Nelerdir?

Tez yazdırmaya karar verdiyseniz uzman tez yazarı veya tez yazım merkezi seçiminde dikkat etmeniz gerekenleri bilmelisiniz. Tez yazan kişilerin tez yazımı hakkında uzman olmaması durumunda yazılan tezin geri dönmesine veya daha farklı sorunlara neden olabilir. Tez yazdırdığınız uzman veya tez yazım merkezinin, sürecin her aşamasında size geri dönüş sağlaması gerekmektedir.

Araştırma sürecinin ilk adımı belirli, iyi ifade edilmiş bir soru sormaktır. Başka bir deyişle, belirli bir soru veya soru kümesi (bunlara araştırma soruları denir) soran bir araştırma konusu bulmanız gerekir.

İyi bir tez konusunun birkaç önemli özelliği vardır. Özellikle, sağlam bir araştırma konusu olmalıdır:

  1. Berrak
  2. Eşsiz
  3. Önemli

Şunlara daha yakından bakalım:

Temiz içerik

Araştırma konunuzun, neyi araştırmayı planladığınız, ne bilmek istediğiniz ve hangi bağlamda olduğu konusunda net olması gerekir. Araştıracağınız şey hakkında herhangi bir belirsizlik olmamalıdır.Tez yazdırma aşamasında bununla ilgili bilgi alabilirsiniz. Tez yazan uzmanların özellikle temiz içeriğe dikkat etmesi önemlidir.

Benzersiz içerik

Araştırmanız daha önce belirli bir bağlamda (örneğin, belirli bir ülkede veya sektörde) sorulmamış bir soru soruyor olmalıdır.

İçeriğin benzersiz olması tez için olmazsa olmazdır. Tez yazdırma aşamasında okulun belirlediği aralıklarla sunum yapacağınız zaman özgünlük konusunda denetimler yapılabilmektedir. Tez yazımı sonrası özgün içerik olmaması durumunda tezin geri dönmesi ve daha ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Önemli ve değerli içerik üretmek

Sadece benzersiz veya orijinal bir soru sormak yeterli değildir,içeriğin değer yaratması gerekir. Başka bir deyişle, araştırma sorularınızı başarıyla yanıtlamak, araştırma alanına veya sektöre değer sağlamalıdır. Sadece merakını gidermek için bir şey araştıramazsın.

Araştırma konusu belirlendikten sonra tez yazdırma aşamasına geçtiğinizde tez yazan uzmanın içeriği hazırlarken içeriği hazırlarken dikkat etmesi önemlidir.

Tez yazdırma aşamasına geçmeden önce konuyu belirleme aşamasında (şayet konular bölümünüz tarafından verilmediyse) iyi bir araştırma yapmalı ve daha önce araştırılmamış bir konu bulmak avantajınıza olacaktır.

İkna edici bir araştırma önerisi yazın

Yüksek kaliteli bir araştırma konusunu kapattıktan sonra, bir sonraki adım üniversitenizi araştırmanıza izin vermeye ikna etmektir. Konunuzun ne kadar harika olduğunu düşünürseniz düşünün, araştırmanıza devam etmeden önce onayı alması gerekir.

Araştırma önergesinde ne var?

Bir araştırma önerisinin ana “işi”, üniversitenizi, danışmanınızı veya komitenizi araştırma konunuzun onay almaya değer olduğuna ikna etmektir. Ama onları neye ikna etmeli? Bu üniversiteden üniversiteye değişir, ama genel olarak şunu görmek isterler:

  1. Açıkça ifade edilmiş, benzersiz ve önemli bir konunuz var
  2. Konunuzla ilgili mevcut literatürün ilk okumasını yaptınız (yani bir literatür incelemesi)
  3. Verileri nasıl toplayacağınız ve analiz edeceğiniz açısından geçici bir planınız var (yani bir metodoloji)

Teklif aşamasında, (genellikle) mevcut literatürü kapsamlı bir şekilde gözden geçirmeniz beklenmiyordu, ancak orijinal (benzersiz) araştırma için net bir boşluğu belirlemek adına yeterince okuma yaptığınızı göstermeniz gerekecektir.

Benzer şekilde, genellikle kaya gibi sağlam bir araştırma metodolojisinin planlanmış olmasını beklemiyorlar, ancak nitel veya nicel analiz yapıp yapmayacağınız ve verilerinizi nasıl toplayacağınız hakkında bir fikriniz olmalı.

Uzun lafın kısası, araştırmanızın her ayrıntısının teklif aşamasında titizlikle düşünülmüş olması konusunda stres yapmayın, araştırmanızda ilerledikçe bu gelişecektir. Ancak, “ödevinizi yaptığınızı” ve araştırmanızın onay almaya değer olduğunu göstermeniz gerekir.

Lisansüstü Tez Yazdırma Fiyatları

Birçok lisansüstü öğrenci ‘Tez’ kelimesini ilk düşünmeye başladıklarında bir korku hissi yaşarlar! Çoğu lisansüstü programının önemli bir bileşeni olarak Tez, başarı veya başarısızlığın anahtarı olabilir. Ancak, başarılı bir Tez oluşturmayı anlıyorsanız strese ve endişeye zaman ayırmanıza gerek yoktur.

Master Tezi Nedir?

Yüksek Lisans Tezi yazımı, öğrenci tarafından seçilen bir konu üzerinde uzun bir yazılı çalışmadır. Bir akademisyen rehberliğinde üstlenilir ve uzun bir araştırma ve yazma süresi içerir. İçerik ve uzunluk çalışma alanınıza bağlı olarak değişir. Tezler genellikle teorik alanlarda daha uzun ve pratik alanlarda daha kısadır.

Bu zorlu ve uzun süreçte çoğu tez öğrencisi zorlanacak ve bir kısmı tez yazım sürecini yarıda bırakacaktır. Bu süreci sorunsuz atlatabilmek için tez yazım merkezleri veya tez yazan kişiler uzmanlıklarına göre öğrencilere destek olacaklardır.

Tez yazdırma İstanbul, İzmir, Ankara gibi illerde özellikle çok rağbet görmektedir. Bu illerimizdeki okulların yoğunlukları ve hayat şartlarının daha yoğun ve zor oluşu özellikle tez yazdırmak istiyorum diyen her öğrenci için tez yazdırma sürecini gerekli kılar.

Yüksek Lisans Tezi Yazımı

Yüksek Lisans Tezleri Sanat, Beşeri Bilimler ve bazı Sosyal Bilimler alanlarında yapılan konvansiyonel akademik çalışmalardır. Bunlar genellikle teorik bilgilerin zaten mevcut verilere (metinler, belgeler, sanat eserleri veya mevcut veri kümeleri) uygulanmasına dayanan belirli bir konunun kapsamlı bir şekilde araştırılmasından oluşur.

Yüksek Lisans Tezlerinin uzunluğu tipik olarak 25.000-50.000 kelimedir, ancak pratik bir öğenin de dahil olduğu bazı derece programlarında daha kısa olabilirler.

Yüksek Lisans Tezlerinin Lisans ve Doktora Düzeyindeki Tezlerden Farkı Nedir?

Yüksek Lisans Tezi, öğrencilerin konu alanlarıyla lisans düzeyinde yapacaklarından daha eleştirel bir şekilde etkileşime girmelerini gerektirir. Birçok Yüksek Lisans öğrencisi muhtemelen bir Lisans Tezi tamamlamış olsa da Yüksek Lisans Tezi için beklentiler çok farklıdır.

Bu düzeyde, tipik olarak lisans çalışmalarında sunulan sentezlenmiş incelemelerin ötesine geçen kritik bir analiz geliştirmeleri beklenecektir. Özellikle, Yüksek Lisans öğrencilerinin yazıları için net bir felsefi ve metodolojik çerçeve geliştirmeleri beklenir ve bu, çok daha hedefli ve keskin bir analiz yapmalarını sağlar.

Yüksek Lisans seviyesi daha az orijinal araştırma gerektirir. Doktora, normalde 80.000 ila 100.000 kelime arasında çok daha uzun bir tez gerektirir. Hem doktora hem de MPhil, bağımsız saha araştırmalarına veya benzersiz metin tabanlı araştırmalara büyük ölçüde dayanacak daha sofistike bir araştırma gündemi gerektirir.

Yüksek Lisans düzeyinde, araştırmanın doktora için olduğu gibi tamamen benzersiz ve çığır açan olması gerekmez. Bununla birlikte, Yüksek Lisans öğrencilerinin hala orijinal yazı ve eleştirel analiz sağlamaları beklenmektedir.

Tez yazdırmak tüm bu zorlu sürecin ve karmaşanın dışında kalmanızı sağlayabilir. Tez yazım merkezi veya uzman tez yazarı ile tez yazım sürecine başlayabilir ve her aşamada size bilgi verecekleri için içiniz rahat bir şekilde sonucu bekleyebilirsiniz.

Tez yazdırırken dikkat edilmesi gerekenler konusunu unutmamalısınız. Öncelikle tez yazarı ne kadar uzman, bilgi düzeyi nedir? referansları var mı? Gibi konularda bilgi almalısınız. Sonrasında tez yazım sürecinin tamamlanmasını gönül rahatlığı ile bekleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: